Nasıl Kullanılır

Bulut Santral

Bulut (Sanal) santral hizmetini kullanmak için öncelikle firmanıza uygun bulut santral paketlerinden birini seçerek abonelik oluşturmanız gerekmektedir. Telefon hattınızı dilerseniz Proses Telekom ‘ a taşıyarak yada yeni bir hat tahsis ettirerek kullanabilirsiniz.

Sanal Santral (Bulut Santral),  bulut tabanlı internet üzerinden hizmet veren, şirketinizde telefon santrali bulundurmanıza gerek kalmaksızın, internetin olduğu her yerden tüm  santral özelliklerini kullanabileceğiniz, internet tabanlı yeni nesil telefon santralidir.

Eski tip analog telefon santrallerin yerini alan sanal santralde (bulut santral) yatırım maliyeti gerektiren fiziksel bir santral kurulmasına gerek yoktur ve tamamen internet üzerinden çalışır. Yani internetin olduğu her yer sizin ofisinizdir!

Sanal (Bulut) Santral hazır olduktan sonra çeşitli cihaz ve yazılımlarla santralinizin dahilisi olarak, santral üzerinden çağrı alabilir ve arama yapabilirsiniz.

MASA ÜSTÜ IP TELEFON

IP telefonlar ile bulut santralinizin dahilisi olabilirsiniz.

IP (DECT) TELSİZ TELEFON

Ip dect (telsiz) telefonlarla bulut santralinizin dahilisi olabilirsiniz.

BİLGİSAYAR

Bilgisayarınıza yüklenen telefon yazılımlarıyla bulut santralinizin dahilisi olabilir, kulaklıklı mikrofon aracılığıyla arama yapıp, çağrı alabilirsiniz.

AKILLI TELEFON / TABLET

Akıllı telefonunuza / tabletinize yüklenen uygulamayla bulut santralinizin dahilisi olabilirsiniz. Böylelikle bulut santralinizi her yerden kullanabilirsiniz.

VOIP GATEWAY

Gateway cihazı aracılığıyla, analog telefonlarınızı yeni bir ip telefon yatırımı yapmadan bulut santralinizin dahilisi olarak kullanabilirsiniz.

YÖNLENDİRME

Santralinize gelen çağrıları mobil (GSM) numaranıza yönlendirebilirsiniz. Ofisinizdeki dahilinize cevap vermediğinizde bulut santraliniz çağrılarınızı otomatik olarak cep telefonunuza yönlendirebilir.